adnews
22 اسفند 1401 - 00:15

«گردان های قدس» مانور نظامی بزرگ برگزار می کنند

مانورنظامی گردان‌های قدس قرار است شامل شلیک موشک و توپخانه، استقرار نیروهای سرایا و فعالیت نیروهای مختلف دیگر باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع آگاه به خبرگزاری المیادین اعلام کردند که فردا دوشنبه قرار است «گردان های قدس» مانور نظامی برگزار کنند.

این منابع افزودند که این مانور نظامی با گلوله‌های جنگی انجام خواهد شد.

براساس این گزارش، مانورنظامی گردان‌های قدس قرار است شامل شلیک موشک و توپخانه، استقرار نیروهای سرایا و فعالیت نیروهای مختلف دیگر از جمله واحدهای رزمی و واحدهای پشتیبانی باشد.

برگزاری این مانور نظامی حکایت از تلاش فلسطینی‌ها برای ارتقای توان نظامی خود در برابر اشغالگران است. تنش‌ها در کرانه باختری و دیگر مناطق اشغالی در بالاترین سطح خود است و به تازگی وزارت بهداشت فلسطین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد شهدای فلسطینی در کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به ۷۷ نفر افزایش یافته که ۴۸ نفر از آنها متعلق به دو استان جنین و نابلس بوده‌اند.

۱۳ کودک و زن نیز در میان شهدای فلسطینی وجود دارند که با شلیک مستقیم اشغال‌گران به شهادت رسیده‌اند. استان جنین با ۳۰ شهید در صدر این فهرست قرار دارد و پس از آن استان نابلس با ۱۸ شهید.

روز چهارشنبه گذشته نیز هزاران فلسطینی به دعوت گروه مقاومت «عرین الاسود» (بیشه شیران) در حمایت از گردان «جنین» و اسرای فلسطینی پس از حمله رژیم صهیونیستی به جنین راهپیمایی کردند. راهپیمایی‌ها در خیابان‌های نابلس، و رام الله، والخلیل، و طولکرم، وقلقیلیه و تعدادی از اردوگاه‌ها و روستاها برگزار شد. همچنین شهر رام الله شاهد راهپیمایی بزرگی از سوی صدها جوان فلسطینی بود که فریاد «العرین»، و «کتیبه جنین»، و «لمصعب اشتیه» که یکی از عناصر بازداشتی جنبش حماس از سپتامبر بوده و متهم به حمایت از گروه العرین است، سر می‌دادند.

این راهپیمایی همزمان با خروج صدها نفر در مرکز شهر نابلس بود و شرکت کنندگان در راهپیمایی با گروه عرین الاسود تجدید پیمان و بر موضع حمایتگر خود از آنها تاکید کردند. در همین راستا، صدها جوان در شهر طولکرم واقع در شمال کرانه باختری تظاهرات کردند و شعارهایی مبنی بر حمایت از گردان تازه تأسیس طولکرم و پاسخ سریع به دشمن سر دادند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089463