adnews
18 اسفند 1401 - 11:54

عضویت 32 هزار نفر در ۵۸۲ کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد کرمانشاه

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: ۵۸۲ کانون با حدود ۳۲ هزار جمعیت عضو (بچه‌های مسجد) در استان داریم.

حجت‌الاسلام افشین کلات‌پور، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تبریک سی‌امین سالگرد  تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، اظهار کرد: ۵۸۲ کانون با حدود ۳۲ هزار جمعیت عضو (بچه‌های مسجد) در استان داریم.

وی با اشاره به برنامه‌های متعدد فرهنگی، هنری،آموزشی قرآن، تلاوت و... در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ادامه داد: ۶۱ درصد از این تعداد کانون‌ها روستایی و ۴۹ درصد هم شهری و در ۱۴ شهرستان استان مشغول فعالیت هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان کرمانشاه یادآور شد: با شروع کرونا رویکرد برنامه‌ها بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری به سمت همدلی رفت.

وی ادامه داد: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، شخصیت‌های دینی و مذهبی و برگزاری برنامه‌های شاد با توجه به اعیاد شعبانیه را در دستور کار داریم.

کلات‌پور از چیده شدن سفره‌های هفت‌سین قرآنی در مساجد خبر داد و تصریح کرد: ماه رمضان و بحث آماده کردن مساجد از روزه‌دارن را داریم و در آستانه دهه غبارروبی از مساجد هستیم و ان‌شاءالله مساجد را به کمک هیأت امنا و امام جماعت برای میزبانی از ضیافت مهمانان خانه خدا آماده خواهیم کرد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1082984