adnews
07 بهمن 1401 - 16:43

ایجاد شهرک سلامت به رونق گردشگری کرمانشاه کمک می‌کند

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استان از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه سلامت برخوردار است، گفت: ایجاد شهرک سلامت به رونق گردشگری کرمانشاه کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی ظهر جمعه در نشست کاری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت‌های این مجموعه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته در شهر کرمانشاه پزشکان بنگلادشی و هندی بدون هیچ ارتباط کلامی، بیماران را مداوا می‌کردند ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی بیمارستان‌های کرمانشاه در حال خدمات رسانی به بیمارانی از کشورهای مختلف منطقه هستند و این مایه افتخار است.

وی افزود: البته در کنار این موفقیت‌ها باید کاستی‌ها و مشکلات موجود در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و درمانی هم شناسایی و برطرف شوند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: رعایت عدالت، حفظ کرامت، رعایت منزلت و حقوق بیمار در مطب‌های پزشکی و مراکز درمانی استان موجب آرامش خاطر خانواده‌ها و ایجاد رضایت مندی در مردم می‌شود.

صحرایی بیان کرد: یکی از دلایل مراجعه بیماران کرمانشاهی به شهرهایی مانند تهران علاوه بر نیاز به خدمات ویژه، رعایت کرامت بیمار و کسب رضایتمندی بیشتر است.

وی بانوان را یک بخش بسیار مهم از جامعه دانست و گفت: حقوق و حریم شخصی بانوان باید در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها کاملاً رعایت شود و خانواده‌ها در این زمینه آرامش خاطر داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از معاینه گروهی در برخی مطب‌های پزشکی، آن را ناقض حقوق و کرامت بیماران دانست و خواستار رسیدگی جدی دانشگاه برای ساماندهی این موضوع شد.

وی تاکید کرد: در مجموعه‌های خدمات درمانی مانند اورژانس‌ها، بخش بستری بیمارستان‌ها، مطب‌های پزشکی، درمانگاه‌های شبانه روزی و … باید در ساعات فعالیت خویش، پزشکان و همکاران خانم برای ارائه خدمات به بانوان مراجعه کننده مستقر باشند و بیماران خانم مطمئن باشند که حریم شأن حفظ می‌شود.

استاندار کرمانشاه همچنین عنوان کرد: متأسفانه برخی اقلام دارویی در داروخانه‌ها موجود است ولی عرضه آن به بیماران در برخی داروخانه‌ها رعایت نمی‌شود که پیگیری آن ضروری است.

صحرایی بر ارتقای کیفیت علمی و آموزشی و خدمات ارائه شده به دانشجویان خارجی در مجموعه‌های دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: تراز خدمات ارائه شده به دانشجویان خارجی که از کشورهای منطقه در دانشگاه‌های ما تحصیل می‌کنند باید در سطحی باشد که آنها پس از فارغ التحصیلی به حضور در دانشگاه‌های کرمانشاه افتخار کنند و این رضایتمندی و افتخار برای نظام آموزشی ما ارزشمندتر از آمار بالای دانشجویان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1001101