adnews
18 دی 1401 - 09:52

حاج قاسم به همه وعده‌هایی که به رهبری و مردم داد عمل کرد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت:حاج قاسم به همه وعده‌های که به رهبری و مردم دادند از جمله پایان داعش و‌‌‌... عمل کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مراسم عزاداری به مناسب وفات حضرت‌ام البنین (س) و آیین تکریم مادران و همسران شهدا به همت پایگاه مسجد ثارالله شهرک ظفر برگز ار شد.

مراسم وفات حضرت‌ام البنین(س) و آیین تکریم مادران و همسران شهدا همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها در پایگاه مسجد ثارالله شهرک ظفر به همت فرمانده و کادر اجرایی این پایگاه با حضور خانواده‌ شهدای مدافع حرم، معاون هماهنگ‌کننده سپاه و جمعی از مردم ولایتمدار برگزار شد.

سرهنگ سعید بهشتی‌راد معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در جهبه‌های مختلف جنگ به ویژگی‌های اخلاقی سردار سلیمانی و نقش بانوان در جامعه و تربیت فرزندانی همچون این شهید بزرگوار اشاره کرد و اظهار داشت: حاج قاسم با ویژگی‌های اخلاقی منحصر به فردی که داشت و عزمتی که در جبهه‌های مقاوت به وجود آورد شهید حاج قاسم عزیز هم برای آن‌ها ترسناک است و ما در مقابل سردار دل‌ها وظیفه داریم که ادامه دهنده راهشان باشیم.

وی با اشاره به حضور آمریکا در افغانستان و عراق به بهانه‌های مختلف، ادامه داد: آمریکا سال‌هاست که بر خاورمیانه و منابع این منطقه چشم طمع دارد و به دنبال سلطه و حضور دائمی در خاورمیانه است؛ که به لطف حاج قاسم و شهدای مدافع حرم و جهبه مقاومت نتوانست بر خواسته‌های واهی خود برسد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: در حالی که آمریکا سعی دارد به چهره اسلام آسیب بزند سالانه میلیون‌ها نفر در فرانسه، انگلیس و آمریکا مسلمان می‌شوند.

وی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های اخلاقی حاج قاسم می‌توان به اخلاص، صداقت، وفای به عهد و ولایت‌مداری اشاره کرد و افزود: حاج قاسم به همه وعده‌های که به رهبری و مردم دادند از جمله پایان داعش و‌‌‌... عمل کردند.

بهشتی در پایان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به مکتب حاج قاسم، افزود: سردار دل‌ها اخلاص و شجاعتش در یک جهاد ۴۰ ساله و صرفا برای خدا خرج کردند.

‌اکرم زارع(پهلوانی) فرمانده پایگاه مسجد ثارالله نیز در این آیین ضمن تسلیت ایام با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با بانوان، اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر که با بانوان داشتند به حدیث "أَکْثَرُ اَلْخَیْرِ فِی اَلنِّسَاءِ" از امام صادق (ع) به معنا اینکه بیشتر خوبی‌ها در زن‌هاست تاکید و اشاره داشتند ما به اهمیت‌ نقش زنان در جامعه پی می‌بریم.

وی ادامه داد: حضرت‌ام البنین (س) اسوه و الگو فوق‌العاده‌ای برای زنان در نقش مادری و همسری است و همانطور که رهبر انقلاب اشاره کردند خانه‌دار بودن به معنای خانه‌نشینی نیست و وظیه جهاد تبیین و فعالیت در سطح جامعه نیز بر دوش ماست؛ حضرت ام‌البنین اولین مربی شمشیرزنی و تیراندازی علمدار کربلا بودند و چهار پسر ایشان در واقعه کربلا در لشکر سید الشهدا شهید شدند.

زارع با اشاره به تاکید رهبری بر مسئله جهاد تبیین،ادامه داد: حضرت‌ام البنین (س) زنی ادیب، شاعر بود پس از واقعه عاشوار در قبرستان بقیع با خواندن اشعاری که سروده بودند سوگواری می‌کردند و این خود شکلی از جهاد تببین است.

وی ادامه داد: ما در اسلام زنان تاثیرگذاری مثل حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س) و حضرت‌ام البنین و... داریم که بهترین الگو‌ها برای زنان هستند.

فرمانده پایگاه مسجد ثارالله با اشاره به ارادت شهید سلیمانی به حضرت زهرا(س) افزود: شکل دیگر از توجه به مسئله زن را می‌توان در از رفتار و برخورد شهدا به‌خصوص شهید سردار سلیمانی با مادر گرامی‌شان میبنیم که چقدر به موضوع احترام به مادر توجه و نسبت به حضرت زهرا(س) ارادت داشتند.

وی ادامه داد: رهبری در بیانات اخیرشان در خصوص نقش زن در جایگاه همسری که باید مامن آرامش همسرش باشد و نقش مادری در خصوص تربیت فرزندان آگاه تاکید داشتند و همچنین به همه زنان توصیف کردند کتاب و خاطراتی که از زبان مادران و همسران شهدا نوشته شده است مطالعه کنیم.

این برنامه همزمان با سومین سالگرد سردار دلها شهید سلیمانی و وفات حضرت ام‌البنین (س)که اسوه و الگو مادران و همسران شهدا است. با هدف تکریم خانواده شهدا مدافع حرم و توجه به جایگاه زن برگزار شد. ‌

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تصویر پرتره شهدا که توسط یک هنرمند کرمانشاهی تهیه شده بود از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهید مدافع امنیت استان کرمانشاه تکریم به عمل آمد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 962126